3 przyczyny braku fizjoterapeutów we Francji, czyli dlaczego francuskie placówki medyczne poszukują polskich fizjoterapeutów. - Agencja Pracy IPF

3 przyczyny braku fizjoterapeutów we Francji, czyli dlaczego francuskie placówki medyczne poszukują polskich fizjoterapeutów.

3 przyczyny deficytu fizjoterapeutów we Francji

Być może zastanawiasz się dlaczego Francja tak bardzo potrzebuje fizjoterapeutów i intryguje cię skąd zapotrzebowanie akurat w tym kraju. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu  opowiemy ci jakie powody decydują o tym,  że  fizjoterapeuci z Polski, a także z Hiszpanii czy Portugalii mogą  łatwo znaleźć zatrudnienie we Francji.

 

1.   Stosunkowo niewielka liczba uczelni kształcących fizjoterapeutów

 

Po pierwsze dużo mniej uczelni wyższych we Francji prowadzi kierunek fizjoterapii. Dla porównania: w Polsce jest ich obecnie około 90, we Francji państwowych i prywatnych  Institut de formation, bo tak nazywane są te uczelnie, jest tylko 45.

2.   Określona odgórnie liczba absolwentów kierunku fizjoterapii

Dużo mniej absolwentów we Francji każdego roku kończy studia z zakresu fizjoterapii. Warto zaznaczyć, że studia we Francji są płatne, poprzedzone egzaminem i nie należą do najłatwiejszych. Poza tym, liczba absolwentów regulowana jest przez Ministra Zdrowia na dany rok. W 2017 roku wynosiła ona zaledwie 2700 osób co w porównaniu z polskimi realiami odpowiada mniej więcej dwóm województwo.

 

3.   Ponad ¾ francuskich fizjoterapeutów prowadzi swoją działalność

 

Jest jeszcze jeden powód dla którego francuscy pracodawcy chętnie Zatrudniają specjalistów z zagranicy Jak wynika z raportu francuskiej izby fizjoterapeutów opublikowanego we wrześniu 2017 roku jedynie 20% francuskich fizjoterapeutów pracuje na etacie a 80% z nich prowadzi własną działalność w ramach prowadzenia lub współprowadzenie gabinetu jak nietrudno się domyślić deficyt fizjoterapeutów w państwowych i prywatnych placówkach otwiera drzwi dla naszych rodaków.

Infolinia:

61 222 37 28

Masz pytania, wątpliwości, uwagi? Jesteśmy do twojej dyspozycji.
Zapraszamy do kontaktu w godz. od 9.00 do 17:00
IPF medical: Praca fizjoterapeuta

Kontakt:

IPF medical Sp. z o.o. Agencja Doradztwa Personalnego i Pracy Tymczasowej

ul. Ratajczaka 19
61-814 Poznań

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.