Dla kandydata

co-gwarantujemy

Podjęcie pracy za granicą nie należy do najłatwiejszych decyzji. Rozumiemy to i dlatego możesz być pewien, że pomożemy Ci w znalezieniu ciekawej pracy oraz dołożymy wszelkich starań, abyś poczuł, że trafiłeś w dobre ręce.

 1. Załatwienie wszelkich formalności – nie musisz martwić się o pozwolenie na wykonywanie zawodu na terenie Francji,  ponieważ bierzemy na siebie formalności związane z nostryfikacją dyplomu, skompletowaniem i przetłumaczeniem niezbędnych dokumentów. Kandydaci nie ponoszą kosztów tłumaczenia przysięgłego, jeżeli zdecydują się na zatrudnienie za pośrednictwem IPF medical przez okres 10 miesięcy. Możliwy jest również wyjazd na krótsze okresy z maksymalną przerwą w zatrudnieniu do 6 miesięcy.
 2. Kursy językowe – jeśli nie znasz języka francuskiego lub nie mówisz dostatecznie dobrze po francusku, pomożemy Ci przygotować się językowo do wyjazdu. Możesz skorzystać z jednego z intensywnych kursów skierowanych do personelu medycznego, które pozwalają opanować język francuski w stopniu umożliwiającym codzienną komunikację oraz wykonywanie zawodu, w tym pracę z pacjentem i kontakt ze współpracownikami. Możesz wybrać formę kursu najbardziej pasującą do Ciebie. Masz do wyboru:
   • kurs stacjonarny bazujący na bezpośrednim kontakcie z lektorem i pracy w grupie 6-8 osób.
   • kurs zdalny online zakładający pracę z wykorzystaniem materiałów dostępnych na platformie internetowej oraz zajęcia  z lektorem w formie wideokonferencji.
 3. Bezpieczeństwo – masz gwarancję legalnej pracy w sprawdzonych i wiarygodnych placówkach. Proponujemy dwie możliwe formy zatrudnienia.
   • ​Zatrudnienie bezpośrednie na podstawie francuskiej umowy o pracę na czas określony (fr. CDD) lub nieokreślony (fr. CDI) zwykle z trzymiesięcznym okresem próbnym.
   • Interim, czyli zatrudnienie na podstawie polskiej umowy o pracę tymczasową (IPF medical jest wówczas formalnym pracodawcą).
 4. Pomoc przy organizacji podróży – przejazd do nowego miejsca pracy masz zapewniony. Będzie to autokar, samolot lub pociąg (TGV) w zależności od lokalizacji pracodawcy i dostępności połączeń. W przypadku podróży własnym autem Pokrywamy koszty zgodnie z rachunkami za paliwo.
 5. Zakwaterowanie – zajmujemy się zorganizowaniem zakwaterowania na miejscu. W przypadku zatrudnienia bezpośredniego, w niektórych ośrodkach możliwe jest bezpłatne zakwaterowanie na terenie placówki lub w jej pobliżu przez kilka pierwszych miesięcy lub całość trwania kontraktu. Przy polskich umowach o pracę najczęściej wynajmujemy dla pracownika mieszkanie studio, a dodatkowo partycypujemy w kosztach wynajmu: do 300 euro.
 6. Ubezpieczenie – w zależności od rodzaju umowy będziesz objęty albo francuskim ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym (w przypadku umowy CDD, CDI) albo polskim ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym na podstawie formularza A1 (umowa o pracę tymczasową). Wówczas pracownicy mogą korzystać ze świadczeń miejscowej służby zdrowia na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Infolinia:

61 222 37 28

Masz pytania, wątpliwości, uwagi? Jesteśmy do twojej dyspozycji.
Zapraszamy do kontaktu w godz. od 9.00 do 17:00
IPF medical: Praca fizjoterapeuta

Kontakt:

IPF medical Sp. z o.o. Agencja Doradztwa Personalnego i Pracy Tymczasowej

ul. Ratajczaka 19
61-814 Poznań

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.