Oferta pracy wszystkie oferty »

IPF medical wywodzi się z agencji pracy tymczasowej IPF Sp. z o.o., która istnieje na rynku od 2009 roku. Nasze wieloletnie doświadczenie w rekrutacji dla pracodawców zagranicznych sprawia, że doskonale znamy sektor medyczny we Francji. Obecnie współpracujemy z ponad 50 prywatnymi i publicznymi placówkami służby zdrowia na terenie całej Francji. Dzięki współpracy z różnymi typami ośrodków, w tym szpitalami, klinikami, gabinetami oraz ośrodkami uzdrowiskowymi, możemy zaproponować kandydatom szeroki wachlarz ofert. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy nawiązało z nami współpracę ponad 60 fizjoterapeutów.

Obecnie dla naszego klienta we wschodniej Francji – medycznego centrum opieki dla osób niepełnosprawnych w regionie Rodan-Alpy poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Fizjoterapeuta – medyczne centrum opieki dla osób niepełnosprawnych (Rodan-Alpy)
Miejsce pracy: Francja, Rodan- Alpy
 
Dodano: 05 lutego 2016
Zakres zadań:

- kontrola stanu fizycznego pacjenta (terapia w dolegliwościach bólowych, nauka chodu, pionizacja pacjenta, masaż, mobilizacje).
- codzienne ćwiczenia oddechowe z 9 pacjentami,
- utrzymanie mobilności stawów (ćwiczenia bierne/czynne/czynno-bierne).
- wzmocnienie kończyn górnych, ćwiczenia fizyczne z pacjentem na siłowni.
- balneoterapia (ćwiczenia relaksacyjne). Przeciwdziałanie problemom krążeniowym, problemom związanym z nadwagą.
- do dyspozycji fizjoterapeutów jest następujące zaplecze techniczne: sprzęt do balneoterapii i wentylacji pacjenta, siłownia, system szyn i podwieszek umożliwiający przenoszenie pacjentów na terenie całego ośrodka).
- fizjoterapeuta odpowiada za badanie wstępne pacjenta, stałą ocenę jego stanu, dobór zaopatrzenia ortopedycznego.
- fizjoterapeuci ściśle współpracują z różnymi specjalistami, szczególnie z lekarzem rehabilitacji oraz ergoterapeutami i terapeutami zajęciowymi. Biorą udział w naradach, podsumowują dotychczasowe leczenie lekarzowi.

Opis działalności ośrodka:

Ośrodek zapewnia opiekę 50 pacjentom (w tym 42 w internacie). Oferuje opiekę osobom dorosłym (średnia wieku 26 lat) z niepełnosprawnością różnego typu, w tym niepełnosprawnością ruchową lub umysłową. W ośrodku przebywają pacjenci o dużym stopniu upośledzenia ruchowego, poznawczego czy umysłowego ograniczającego samodzielność pacjenta, jego możliwości percepcji, ekspresji. Pacjenci wymagają stałej pomocy w codziennych czynnościach.

Wymagania:

- dyplom magisterski lub licencjacki z fizjoterapii lub rehabilitacji ruchowej,
- min. 1200 godzin praktyk odbytych podczas studiów,
- komunikatywna znajomość języka francuskiego lub gotowość do podjęcia nauki (zapraszamy również osoby bez znajomości francuskiego- organizujemy kursy językowe dla fizjoterapeutów)
- odpowiedzialność, dobra organizacja pracy własnej,
- umiejętność słuchania, dyskrecja, szacunek wobec pacjenta,
- umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

- zatrudnienie na podstawie francuskiej umowy o pracę na czas nieokreślony (CDI).
- atrakcyjne wynagrodzenie (2144 € brutto/ 1652 € netto plus 5% premii rocznej).
- załatwienie formalności związanych z uznaniem kwalifikacji zawodowych (tłumaczenie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na wykonywanie zawodu we Francji).
- wsparcie w nauce języka (w razie potrzeby zapewniamy bezpłatny intensywny kurs języka francuskiego – najbliższy kurs rozpoczyna się 18 kwietnia w Warszawie).
- zakwaterowanie na terenie placówki, koszt miesięczny 150 euros, dostępne do czasu znalezienia mieszkania.
- zwrot kosztów podróży do Francji (do 100 euro).
- wsparcie po wyjeździe (stały kontakt z koordynatorem w Poznaniu).
- możliwość rozwoju zawodowego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym dla fizjoterapeutów na temat warunków pracy we Francji.
Data : 24 lutego (środa) godz. 19.00
Miejsce: WARSZAWA, ul. Nowogrodzka 19/ 3, I piętro
Jeśli zainteresowała Cię wybrana oferta prosimy o kliknięcie przycisku Aplikuj!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: rekrutacja.med@ipf.jobs lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 506 704 985
Prosimy o załączenie w CV następującej klauzuli:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) i w następnych procesach rekrutacji”

IPF medical Sp. z o. o.
ul. Norwida 13
60-867 Poznań

Infolinia:

61 222 37 28

Masz pytania, wątpliwości, uwagi? Jesteśmy do twojej dyspozycji.
Zapraszamy do kontaktu w godz. od 9.00 do 17:00
IPF medical: Praca fizjoterapeuta

Kontakt:

IPF medical Sp. z o.o. Agencja Doradztwa Personalnego i Pracy Tymczasowej

ul. Ratajczaka 19
61-814 Poznań

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.