Jak wygląda praca we Francji

praca-we-francji

Praca dla fizjoterapeuty we Francji – jak wygląda?

Fizjoterapeuci pracują 35 godzin w ciągu tygodnia (to wymiar czasu pracy, który zgodnie z francuskim prawem pracy obejmuje wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę)

Godziny nadliczbowe – jeśli się pojawiają, najczęściej można je odebrać w postaci dodatkowych dni urlopu tzw. RTT. W pozostałych przypadkach dodatek za godziny nadliczbowe wynosi odpowiednio 25% lub 50%

W ciągu dnia większość pracodawców stosuje przerwę lunchową najczęściej w godzinach 12.00- 13.00, co umożliwia regenerację sił do dalszej pracy. Czas przerwy nie jest wliczany do czasu pracy.

Francuskie ośrodki zdrowia oferują umowy o pracę na czas określony (fr. CDD) lub nieokreślony (fr. CDI) przewidujące zwykle trzymiesięczny okres próbny, podczas którego pracodawca francuski ma możliwość weryfikacji umiejętności i motywacji kandydatów.

Zarobki fizjoterapeuty pracującego we Francji są wyższe niż te na adekwatnych stanowiskach w Polsce. Wynagrodzenie miesięczne wynosi 1500-2600 euro brutto w zależności od doświadczenia i rodzaju placówki. Jak widać, praca dla fizjoterapeuty we Francji to ciekawy i opłacalny kierunek rozwoju zawodowego.

 

 

 

Infolinia:

61 222 37 28

Masz pytania, wątpliwości, uwagi? Jesteśmy do twojej dyspozycji.
Zapraszamy do kontaktu w godz. od 9.00 do 17:00
IPF medical: Praca fizjoterapeuta

Kontakt:

IPF medical Sp. z o.o. Agencja Doradztwa Personalnego i Pracy Tymczasowej

ul. Ratajczaka 19
61-814 Poznań

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.